Дома Фудбал Англија Емери замина, ништо не се промени: Арсенал повторно ги шокира фановите (видео)

Емери замина, ништо не се промени: Арсенал повторно ги шокира фановите (видео)

Арсенал и после тренерската смета продолжува со лошите резултати и вечерва им приреду уште едно разочарување на навивачите откако беше поразен од Брајтон на свој терен.

Иако „топџиите“ беа фаворити во овој дуел, сепак Брајтон уште од самиот старт најави дека е спремен да ја искористи кризата на противникот и поведе во 36-та минута со голот на Вебстер.

На самиот старт на второто полувреме Лаказет ја врати надежта кај навивачите откако го израмни резултатот,но тоа беше се што Арсенал направи на овој меч.

Храбрите гости успеаа да заминат со трите бода од Емирати откако во 80-та минута Муле го совлада Лено за конечни 1:2.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Кои се Македонците на сликата со Коби и како Алфа тимот го освоил четврото место на тоа СП?

Денес светот тагува по спортската икона и легенда Коби Брајант. На социјалните мрежи се по…