Дома Фудбал Англија Емери експрено се враќа и тоа во Премиер лигата

Емери експрено се враќа и тоа во Премиер лигата

Шпанскиот тренер Унај Емери неодамна доби отказ од Арсенал поради лошите резултати, но според најавите нема долго да остане без работа.

„Топчиите“ сезонава не играат најдобро и во моментов се наоѓаат на 11-та позиција во Премиерлигата, а ниту Фреди Љунберг не успеа да ги подобри резултатите.

Меѓутоа, Емери наскоро би можел да се врати во Премиерлигата и тоа како тренер на Евертон, кој веќе го контактирал и му понудил договор.

Евертон е без тренер од минатата недела кога го отпуштија Марко Силва, а очигледно Емери е прва желба на раководството.

Емери треба да потпише договор до 2021 година, но се уште не им дал конечен одговор на „карамелите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…