Дома Видео Ел Шарави постигна гол во 92. минута, Мурињо трчаше и славеше со навивачите 🎥

Ел Шарави постигна гол во 92. минута, Мурињо трчаше и славеше со навивачите 🎥

Екипата на Рома со голот на Ел Шарави во 92. минута го победи Сасуоло со 2:1, а ова беше натпревар со посебно значење во кариерата на Мурињо – 1.000 во кариеата.

Во моментот кога Ел Шарави го постигна голот Мурињо почна трча ко нфудбалерите и да слави пред трибината со навивачите на Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Легендарниот тренер го откри својот фаворит за Скудетото

Легендарниот фудбалски тренер, Свен Горан Ериксон, на изненадување на многумина верува дек…