Дома Македонски спорт Мак фудбал Еден од најстарите македонски клубови пред згаснување!

Еден од најстарите македонски клубови пред згаснување!

Напредок од Кичево се соочува со големи проблеми и клубот буквално едвај преживува.

Напредок е поранешен прволигаш и финалист во купот од 2004 година во овој момент игра во трета лига и му се заканува згаснување.

Клубот нема никаква финансиска конструкција за основите работи како организацијата на патувањата и храната на фудбалерите. Во овој момент ситуацијата е толку лоша што се најавува и најцрното сценарио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Фото: Шкендија на плоштадот во Тетово ја прослави титулата заедно со своите навивачи 📸

Вчера беше весело во Тетово, Шкендија ја славеше шампионската титула на градскиот плоштад …