Дома Видео Египет 1999: Првиот гол на Лазаров на светските првенства

Египет 1999: Првиот гол на Лазаров на светските првенства

Македонија денес ќе игра против Шведска во првиот натпревар на Светското првенст во Египет.

Египет има посебно значење за македонската ракометна икона Кирил Лазаров кој токму тука ја започна својата блескава репрезентативна кариера во 1999 година.

Лазаров тогаш како голема македонска надеж на ракометот како и што коментира легендарниот Златко Калински го постигнува својот прв гол против Саудиска Арабија. Македонија тој натпревар го доби со 28:21 и тоа беше прва победа на нашата репезентација на светските првенства.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни крешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…