Дома Македонски спорт Мак ракомет Европско во Македонија: Пуштени во продажба билети за специјална навивачка фан зона!

Европско во Македонија: Пуштени во продажба билети за специјална навивачка фан зона!

Под слоганот #PLAYWITHHEARТ, Македонија, заедно со Словенија и Црна Гора, есенва ќе биде домаќин на Европското сениорско првенство во ракомет за жени.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓ Натпреварите од прелиминарната Ц група ќе се играат во СЦ „Борис Трајковски,“ а билетите се веќе во продажба.

Меѓутоа РФМ објави дека во продажба се пуштени билети за спацијална навивачка фан зона трибините во СЦ „Борис Трајковски“.

„Одлична вест за најгласните поддржувачи на македонскиот ракомет!

Во продажба се пуштени билети за специјалната навивачка фан зона на трибините во салата СЦ Борис Трајковски, каде од 4-20 ноември ќе се одржуваат дел од натпреварите на Европското Сениорско Првенство во ракомет.

Сите заедно, да навиваме за нашите ракометарки! Купете го вашиот специјален билет на следниот линк: https://tinyurl.com/EHF22WMKD“, стои во објавата на РФМ.

Фото: РФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…