Дома Топ вести Европските гиганти се „тепаат“ за напаѓалот на Лил

Европските гиганти се „тепаат“ за напаѓалот на Лил

Напаѓачот на Лил, Џонатан Дејвид игра фантастична сезона и е на мета на многу европски гиганти.

Неговиот агент, Ник Мавромарас најави дека ја игра последната сезона во Лил, па многу европски гиганти веќе ја започнаа трката за неговиот потпис.

21-годишниот напаѓач е голема желба на Барселона, Милан, Интер, Арсенал и Ливерпул, па на лето сигурно ќе биде еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот.

Канаѓанецот оваа сезона има постигнато 16 гола на 29 меча и Лил за неговата слобода ќе бара најмалку 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…