Дома Останати Кошарка Евробаскет Европската кошарка не простува вакво однесување: Санкциониран испадот на Дончиќ (ВИДЕО)

Европската кошарка не простува вакво однесување: Санкциониран испадот на Дончиќ (ВИДЕО)

Евролигата му изрече казна на Лука Дончиќ поради неговото однесување на мечот против Валенсија.

Ќе мора да плати 4500 евра поради непочитување на судијата и недоличното однесување.

Дончиќ е исклучен на средината на втората четвртина по една судиска одлука, Словенецот потоа бесно го напушти теренот, а се забележаа и телевизиските камери.

Стигна да му изговори сешто на судиите, помеѓу остнатото и на првиот судија, Дамир Јавор, но и го шутираше тунелот од внатре, а се тоа мораше да пројде со казната.

Сигурно нема финансиски многу да се потресе, и не треба, но добро е за него пред се да почувствува дека не смее вака да се однесува.

Го чека голема кариера, ова никако не му треба Нема потреба за вакво однесување. Многу е поубаво кога покажува талент и професионалност на теренот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Се појави фотографија после пет години: Лицето на Кабиб по нокаутот на Конор за 13 секунди (ФОТО)

Конор Мекгрегор пред неколку години го шокираше ММА светот кога го нокаутираше тогашниот ш…