Дома Македонски спорт Еве каде може да го гледате бараж натпреварот за Светско првенство на Македонија и Фарски Острови

Еве каде може да го гледате бараж натпреварот за Светско првенство на Македонија и Фарски Острови

Машката сениорска репрезентација на Македонија вечерва (20 часот) во Торшавн го игра првиот бараж натпревар за пласман на Светското првенство 2025 година. Нашите момци за противник ја имаат селекција на Фарски Острови.

Директен пренос од натпреварот ќе врши МРТ на Собранскиот канал.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


СПИСОКОТ НА РАКОМЕТАТРИ:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …