Дома Видео Еве зошто ни недостигаше фудбал: Ремек-дело во Бундеслигата (видео)

Еве зошто ни недостигаше фудбал: Ремек-дело во Бундеслигата (видео)

Во моментов Шалке и Аусбург играат натпревар во Гелзенкирхен во склоп на 27-то коло од Бундеслигата.

Уште на самиот старт гостите дојдоа до водство со фантастичниот погодок на Едуард Ловен.

Ловен постигна мајсторски гол од слободен, а ова ремек-дело не потсети колку ни недостигаше фудбалот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…