Дома Македонски спорт „Еве зошто Македонија ги има најдобрите ракометари/ки – место Тик-Ток ракомет на асфалт“

„Еве зошто Македонија ги има најдобрите ракометари/ки – место Тик-Ток ракомет на асфалт“

Реваз Чантурија е ракометар на РК Прилеп, а тој на социјалните мрежи сега споедели едно интересно видео.

Чантурија долго време е во македонскиот ракомет, па ја познава и ситуацијата. Тој на својот Фејсбук профил објави видео од деца како играат ракомет на асфалт и објасни зошто Македонија има добри ракометари.

„Еве зошто Македонија има најдобри ракометари/ки. Место Тик-Ток се игра ракомет на асфалт. Браво деца“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ФФМ одлучи: Здравствените работници ќе имаат приоритет за влезници за ЕП

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија бепе прифа…