Дома Останати Тенис Еве во каква „самоизолација“ е Зверев после „Адрија Тур“ (ВИДЕО)

Еве во каква „самоизолација“ е Зверев после „Адрија Тур“ (ВИДЕО)

Aлександар Зверев го прекрши правилото на самозизолација и после „Адрија Тур“ каде што повеќе учесници беа заразени со коронавирус продолжи да се забавува.

Зверев иако истакна дека ќе оди во самоизолација забележан е во еден локал во Германија каде што се дружи со уште неколку лица.

Ќе потсетиме што изјави Зверев откако се прекина „Адрија Тур“ поради Ковид-19.

„Се извинувам на сите кои ги доведов во опасност. Ќе продолжам да ги следам инструкциите и ќе одам во самоизолација“, изјави тогаш Зверев.

Па, еве како му е во „самоизолација“:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ со еден потег ги воодушеви дури и критичарите

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ повторно покажа дека има големо срце и со несе…