Дома Трансфер зона Евертон се засилува со Бразилецот Евертон

Евертон се засилува со Бразилецот Евертон

Премиерлигашот Евертон покажува силен интерес за напаѓачот на Гремио и бразилски репрезентативец, Евертон, пренесуваат англиските медиуми.

Новиот тренер на „карамелите“, Карло Анчелоти, бара засилување во нападот, откако го смени системот во 4-4-2.

Извршниот директор на бразилскиот клуб, Клаус Камара, го потврди интересот на Евертон, но истакна дека се уште не пристигнала официјална понуда.

23-годишниот напаѓач веќе подолго време е на радарот на многу европски клубови, а Гремио за неговата слобода бара мнајмалку 40 милиони евра.

Покрај напаѓачот, Анчелоти во своите редови сака да го донесе и играчот за врска на Интер, Матијас Весино.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед бара 150 милиони евра за Погба, Јувентус спрема нова понуда

Пол Погба и понатаму е желба на Јувентус, а наводно и Французинот има желба да се врати во…