Дома Македонски спорт Евертон заинтересиран за Елмас!

Евертон заинтересиран за Елмас!

Премиерлигашот Евертон е силно заинтересиран за македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас, пренесува Џанлука Ди Марцио.

Еден од најпознатите италијански новинари објави дека Евертон ги разгледува опциите за ангажман на Елмас и Лозано, но засега нема конкретни понуди. Елмас на почетокот на оваа сезона остана „џокер“ на Спалети.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Доаѓањето на Симеоне, Распадори и Ндомбеле може да биде пречка во минутажа на македонскиот „дијамант“ па според последните информациите Наполи нема да прави проблем ако за Елмас и Лозано пристигна примамлива понуда.

Претходно се пишуваше за голем интерес од Милан за Елмас, меѓутоа наполитанците не сакаа да го продадат на директен ривал од Серија А. Ќе потсетиме, за Елмас Наполи плати 16 милиони евра на Фенербахче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…