Дома Луд Спорт Другата страна на ЕУРО: Обезбедувањето брутално претепа навивач🎥

Другата страна на ЕУРО: Обезбедувањето брутално претепа навивач🎥

Интересно видео се појави во португалските медиуми, а на  него е прикажана сцена од натпреварот помеѓу Португалија и Словенија во осминафиналето на Европското првенство на стадионот во Франкфурт.

На објавената снимка може да се види како неколку членови на обезбедувањето брутално тепаат португалски навивач.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


 Навивачот бил удиран повеќепати со тупаници и со клоци. Случајот го истражува германската полиција.

„Можам да потврдам дека сме свесни за инцидентот и дека полицијата истражува што се случило“, изјави денеска портпаролот на полицијата во Франкфурт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ПСЖ не сака да плати 130 милиони, Челзи спрема понуда за Осимен

Фудбалерот на Наполи, Виктор Осимен е eден од најбараните на фудбалскиот пазар и ова лето …