Дома Фудбал Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Драма во Шпанија: Хрватски фудбалер се онесвести на теренот!

Хрватскиот фудбалски репрезентативец, Анте Будимир на натпреварот против неговата Осасуна на гостински терен против Лас Палмас доби незгоден удар, а потоа се предизвика паника на стадионот.

Будимир мораше да го напушти теренот откако во 90. минута доби силен удар во главата и раскрварен излезе од игра.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тогаш почнала драмата кога напаѓачот изгубил свест, како што пренесуваат шпанските медиуми тој веднаш бил пренесен во болницата каде што било утврдено дека се здобил со скршеница на максиларниот синус.

Засега не е познато дали ќебиде опериран, добрата вест е што им се придружил на соиграчите и со нив се вратил во Памплона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…