Дома Останати Тенис Досега невидено: Кирјос за меч топка побара совет од навивач, а потоа и му се заблагодари (ВИДЕО)

Досега невидено: Кирјос за меч топка побара совет од навивач, а потоа и му се заблагодари (ВИДЕО)

0

Ник Кирјос полека но сигурно станува легенда. Не затоа што со години е во врвот на АТП листата, туку поради работите кои ги прави на теренот и надвор од него.

Австралиецот со грчки корени е во центарот на вниманието, а исклучок не беше ниту вчерашниот меч против Стефанос Циципас во полуфиналето на АТП турнирот во Вашингтон.

Кирјос првиот сет го доби со 6:3 за во третиот преку тај-брејк да стигне до финалето каде што ќе игра против Данил Медведев.

Во тај-брејкот на третиот сет Кирјос имаше 8:7 на свој сервис, а во тој момент се одлучи помош да побара од навивач на трибините. На крајот кога го освои поенот Кирјос се врати кај навивачот и му се заблагодари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Црвен аларм: Се трупаат долгови во Милан, а излез на повидок – нема!

Банкротот повторно тропа на вратата? Црвен аларм во Милано! И не не се само катастрофалнит…