Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ со магична асистенција ги збуни кошаркарите на Орландо 🎥

Дончиќ со магична асистенција ги збуни кошаркарите на Орландо 🎥

Лука Дончиќ не запира и продолжува да прикажува фантастични настапи во НБА лигата.

Одличен Дончиќ беше и во натпреварот против Орландо (130:124). Покрај учинокот Дончиќ го привлече вниманието и со асистенцијата во финишот од натпреварот.

Кога играчите на Орландо мислеа дека Дончиќ ќе продолжи со обидот да претрче под кошот тој одеднаш од зад грб му асистираше на Фини-Смит кој лесно поентираше.

Натпреварот Дончиќ го заврши со 33 поени, 10 скока и 9 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ жонглираше, па погоди од позади кош 🎥

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар за Далас постигнувајќи 32 поени, но остана …