Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ си призна: Морам итно да ослабам!

Дончиќ си призна: Морам итно да ослабам!

Тимот на Далас бележи лоши резултати во последно време и во последните десет натпревари Мавси забележаа осум порази. Еден од оние кои се најкритикувани е Лука Дончиќ.

Дончиќ често пати е мета на критики поради својата тежина, нешто за кое е и самиот свесен.

„Бавен сум на теренот, знам дека морам итно да ослабам. Свесен сум дека луѓето најмногу ме критикуваат затоа што сметаат дека сум дебел. И во право се“, призна Дончиќ после вчерашниот пораз на Далас од Бруклин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Лас Вегас може да биде нов тим во НБА и тоа со Леброн како сопственик!

Подолго време се најавува проширување на НБА лигата со нови два тима и тоа Лас Вегас и Сие…