Дома Останати Кошарка Дончиќ: Меѓу најдобрите четири сме, а сме земја со два милиони жители, неверојатно!

Дончиќ: Меѓу најдобрите четири сме, а сме земја со два милиони жители, неверојатно!

Словенечката суперѕвезда Лука Дончиќ одигра одличен натпревар во победата на Словенија против Германија со која Словенците се изборија за полуфинале.

Дончиќ постигна 20 поени, додаде 11 асистенции и запиша осум скока.

Нормално, Дончиќ беше воодушевен после пласманот во полуфиналето.

„Меѓу четирите најдобри во светот, а земја сме со само два милиони жители. Неверојатно чувство“, изјави Дончиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дуда Ивковиќ испратен во своето вечно почивалиште, на погребот присуствуваше и Антиќ 📸

Славниот Душан Дуда Ивковиќ денес беше погребан во Белград. На погребот присуствуваа голем…