Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ е голема НБА ѕвезда, а пред натпреварите се мотивира со песна од нашиот Тоше (ФОТО)

Дончиќ е голема НБА ѕвезда, а пред натпреварите се мотивира со песна од нашиот Тоше (ФОТО)

0

Како и минатата сезона и оваа сезона Лука Дончиќ е една од најголемите ѕвезди во НБА лигата, а сега на медиумите им откри како се опушта пред натпреварите и во слободно време.

Словенецот е познат како голем фан на нашата музичка легенда Тоше Проески, а неговата песна „Чија си“ се најде на второто место на неговата „плеј-листа“. Покрај „Чија си“ на листата се најдоа и неколку шпански. Тоа не треба да чуди затоа што Дончиќ долго време живееше во Шпанија, подоцна и играше за Реал Мадрид.

На неговата листа се најдоа и песни од Џеј Рамадановски, Жељко Самарџиќ и МС Стојан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Леброн и Лејкерси изгледаат незапирливо, нова жртва беше Атланта (ВИДЕО)

Кошаркарите на ЛА Лејкерси во изминатата ноќ убедливо ја совладаа Атланта Хокс со 122:101 …