Дома Фудбал Англија Добивме и уште една потврда: Некогаш големата надеж на англискиот фудбал е отпишан од Мурињо

Добивме и уште една потврда: Некогаш големата надеж на англискиот фудбал е отпишан од Мурињо

Некогаш големата надеж на на англискиот фудбал, Деле Али изгледа ги потроши сите кредити кои ги имаше кај менаџерот Жозе Мурињо.

Имено, Тотенхем вечерва ќе игра против Брајтон, а помеѓу играчите кои ќе конкурираат за овој меч не се најде Деле Али. Островските медиуми пишуваат дека не е поведа, а со оглед дека до сега одигра само еден натпревар во Премиер лигата, очигледно ја изгубил довербата.

Ќе потсетиме, Деле Али натпреварот против ЛАСК во Лигата на Европа го започна од клупата за резерви, а во игра влезе во 62. минута на местото на Ерик Ламела.

Деле Али во Тотенхем пристигна во 2015 година од Милтон Кеј Донс, а неговата епизода во овој лондонски клуб веројатно ќе заврши во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Михајловиќ за „кртот“ во соблекувалната: Ќе го обесам на ѕид

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ вели дека има „крт“ во собчекувалната и во моментов …