Дома Трансфер зона Ди Марија го напушта Јувентус

Ди Марија го напушта Јувентус


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Анхел ди Марија ги прекина преговорите со Јувентус за продолжување на договорот, пренесуваат италијанските медиуми.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната и готово сигурно на лето ќе замине како слободен играч.

35-годишниот Аргентинец е меѓу најдобрите играчи на „старата дама“ и се очекуваше да му биде понуден нов договор.

Меѓутоа, Јувентус има финансиски проблеми и сака  да го подмлади тимот, па ги прекина преговорите со Ди Марија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Верати се враќа во Серија А

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ма…