Дома Фудбал Италија Династијата продолжува: Синот на Малдини стави потпис на нов договор

Династијата продолжува: Синот на Малдини стави потпис на нов договор

Династијата Малдини денес е тема број еден во Италија!

Имено, после покојниот дедо Чезаре, па таткото Паоло и најмладиот Малдини, Даниел доби прпфесионален договор со Милан.

Даниел Малдини е еден од најголемите таленти во академијата на Милан и ова лето беше повикан за првиот тим и имаше неколку настапи во пријателските натпревари.

Малдини јуниор на кого му се предвидува голема кариера, за разлика од неговиот татко игра како напаѓач и офанзивен играч за врска.

Клубот верува во него, па откако пред еден месец наполни 18 години, денес му понуди долгорочен професионален договор. Даниел денес стави потпис на 5-годишен договор односно до 2024 година.

Со тоа продолжува династијата Малдини во Милан долга повеќе од 50 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Наполи му врачи отказ на Анчелоти!

Тоа што се најавуваше изминатите денови денес доби официјална потврда, Карло Анчелоти пове…