Дома Фудбал Лига на шампиони Динамо и без Адеми лесно против Омонија🎥

Динамо и без Адеми лесно против Омонија🎥

Екипата на Динамо Загреб каде играат македонските репрезентативци Стефан Ристовски и Аријан Адеми, запиша нова победа над Омонија во квалификациите за ЛШ.

Динамо без Адеми, но со Ристовски во составот победи на гостувањето кај Омонија и се пласира во следната фаза.

Менало беше стрелец на единствениот погодок во 79-та минута, нашиот Ристовски ги одигра сите 90 минути.

Пласман во следната фаза обезбедија уште Легија, Малме и Ференцварош.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…