Дома Топ вести Дибала во спектакуларна трампа го напушта Јувентус

Дибала во спектакуларна трампа го напушта Јувентус

Италијанските медиуми пренесуваат дека Пауло Дибала сигурно ќе го напушти Јувентус и тоа е само прашање на време.

Јувентус донесе одлука да го продаде Аргентинецот, па откако пропадна неговиот трансфер ова лето, „старата дама“ ја одложи продажбата за шест месеци.

Манчестер Јунајтед беше во преговори со Аргентинецот, но силен интерес за неговиот потпис покажа и Тотенхем. „Спарси“ внимателно ја следат ситуацијата и се спремни на Јувентус да му понудат спектактакуларна трампа во јануари.

Англиските медиуми пренесуваат дека Тотенхем е спремен да го понуди Кристиан Ериксен во замена за потписот на Дибала.

Дибала не е задволен од својот статус во Торино, додека Ериксен е на излезна врата од Тотенхем, а за него сериозен интерес покажува и Јувентус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

НБА класикот за Лејкерси, Торонто ја понижи Индијана, Јокиќ одличен (ВИДЕО)

Класикот во НБА лигата помеѓу ЛА Лејкерси и Бостон Селтикси им припадна на домаќините кои …