Дома Фудбал Останато Де Лихт ја освои првата награда во Париз: Горд сум!

Де Лихт ја освои првата награда во Париз: Горд сум!

Стоперот на Јувентус, Матијас Де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер.

На вечерашната гала вечер во Париз, Де Лихт го доби признанието за најдобар млад фудбалер.

Тој зад себе ги остави Џадон Санчо и офанзивецот на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс.

„Горд сум на оваа награда. Им благодарам на мојот клуб Ајакс и сегашниот Јувентус, семејството и сите кои гласале за мене“, изјави Де Лихт.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Погледнете како Меси си поигрува со соиграчите на тренинзите (ВИДЕО)

Вечерва Меси нема да биде во комбинација за настап за Барселона против Интер, со оглед на …