Дома Трансфер зона Де Брујн го откри следниот клуб – веќе му чуваат место!

Де Брујн го откри следниот клуб – веќе му чуваат место!

0

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујн ја откри неговата следна дестинација и планира да се врати ви татковината.

Белгиецот игра фантастично во Манчестер Сити и се промовираше во еден од најдобрите играчи во Европа, но во иднина сака да се врати во својата татковина,

Тој во разговор за англискиот „Сан“ откри дека му порачал на поранешниот соиграч Винсен Компани, да му чува место во тимот на Андерлехт.

„Му кажав на Винсен за неколку години да му чува место во Андерлехт откако ќе завршам тука во Сити. Ако то стори тоа, знам која ќе биде мојата идна дестинација“, откри Де Брујн.

Кевин де Брујн има важечки договор со Манчестер Сити до 2023 година, а тогаш ќе има полни 32 години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Jувентус идното лето носи бесплатно засилување од Челзи?

Од редовите на Јувентус ја разгледуваат опцијата да го донесат фудбалерот на Челси, Вилија…