Дома Фудбал Останато Дешамп: Камавинга направи нешто што повеќе не сакам да го гледам

Дешамп: Камавинга направи нешто што повеќе не сакам да го гледам

Селекторот на француската репрезентација, Дидие Дешамп јавно го критикуваше Едуардо Камавинга за неговиот настап против Данска синоќа.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Играчот на Реал Мадрид беше во стартниот тим, но уште на полувремете беше заменет.

„Камавинга не беше во најдобрата форма. Се случува тоа бидејќи тој не беше дел од тимот подолго време, а сега започна од првата минута. Тој направи нешта кои не сакам повеќе да ги гледам“, изјави Дешамп.

Според зборовите на Дешамп, 19-годишниот талент ризикува да не биде во составот за Светското првенство во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…