Дома Трансфер зона Дефанзивецот на Брајтон на мета на три англиски гиганти

Дефанзивецот на Брајтон на мета на три англиски гиганти

Одбранбениот фудбалер на Брајтон, Бен Вајт се наоѓа на мета на неколку англиски гиганти.

Имено, според пишувањето на островските медиуми, Манчестер Јунајтед, Тотенхем и Челзи сакаат да го доведат овој 23 годишен фудбалер.

Официјални понуди на адреса на неговиот клуб се уште нема, но не е исклучено преговорите за трансфер на Вајт во некој од трите англиски гиганти да започнат во наредните денови.

Вајт оваа сезона прикажува добри настапи, одигра 10 натпревари, а освен за Брајтон во досегашната кариера настапуваше за Лидс и Петебороу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…