Дома Останати Авто Мото Денот кога од овој свет од „Имола“ засекогаш замина еден од најголемите (ФОТ+ВИДЕО)

Денот кога од овој свет од „Имола“ засекогаш замина еден од најголемите (ФОТ+ВИДЕО)

На денешен ден во 1994 година светот остана без еден од најголемите Формула 1 возачи низ историјата, Аритон Сена.

За вистинските фанови на Формула 1 Сена се уште не е прежален, тој во себе носеше нешто кое го имаат само најголемите низ историјата, ја сакаше само победата. Ретко можете да најдете човек кој ќе ви каже нешто лошо за него, иако беше Бразилец беше сакан низ целиот свет, имаше харизма, шарм…

Во легендите Сена замина со 41 победа и три титули.

Тој проклет 1. мај 1994 година на кривината Табурело на патеката Имола го однесе Сена засекогаш…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Рагник во Милан ја носи ѕвездата на Лајпциг

Ралф Рагник е на чекор од превземање на Милан и изгледа дека во наредните денови двете стр…