Дома Трансфер зона Дени Ингс го засили Вест Хем!

Дени Ингс го засили Вест Хем!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Англискиот напаѓач Дени Ингс е ново засилување за Вест Хем.

Иако прво Астон Вила не сакаше да го пушти Ингс во Лондон, набрзо беше постигнат договор. „Чеканите“ за услугите на напаѓачот платија 15 милиони фунти и тој ќе стане нов член на Вест Хем кој е најнепријатното изненадување сезонава во Премиер лигата.

Вест Хем се мачи со головите, скапо платениот Скамака не ги оправда досега очекувањата, па се очекува Ингс кој има поголемо искуство во Англија да им помогне да избегнат шокантно испаѓање.

Она што е посебно интересно во овој трансфер е што Ингс повторно ќе ги носи истите боие како што беше случај во Астон Вила и претходно во Барнли. Покрај овие клубови настапуваше уште за Саутемптон, Ливерпул, Дорчестер и Борнмут.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …