Дома Луд Спорт Деле Али си купи нов „ѕвер“ од 250.000 фунти (ФОТО)

Деле Али си купи нов „ѕвер“ од 250.000 фунти (ФОТО)

0

На Деле Али баш не му оди најдобро во претходните месеци во Тотенхем бидејќи има многу проблеми со повредите.

Али никако не успева да се врати во формата со која беше еден од најдобрите играчи во Премиер лигата. Англичанецот има гоелми проблеми со повредите, но тој е трпелив и верува дека работите ќе си дојдат на своето место.

Играчот на Тотенхем повторно се најде во центарот на вниманието на англиските таблоиди откако одлучи да си купи луксузен „Ролс Ројс“ од 250.000 фунти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Која песна посебно го „погоди“ Един Џеко (видео)

Един Џеко моментално се наоѓа во својата татковина, БиХ каде се опоравува од повредата кој…