Дома Топ вести Дебитираше на 13 години, па веднаш прави трансфер!

Дебитираше на 13 години, па веднаш прави трансфер!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓„Новиот Меси“ како што го нарекуваат островските медиуми, Карамоко Дембеле неодамна дебитираше за У20 тимот на Селтик со само 13 години и стана најмладиот дебитант во оваа возрасна категорија.

Притоа Дембеле доби повика за кадетската репрезентација на Шкодска па ќе може да дебитира веќе следниот месец.

Наводно, скаутите на Манчестер Сити веќе неколку месеци го следат развојот на ова момче и нивните оценки се инпресивни.

Планот на Сити е да ги убедат родителите на ова 13-годишно момче да се преселат во Манчестер и Дембеле да стане дел од академијата на „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…