Дома Фудбал Италија Два града се кандидати за домаќини на баражот помеѓу Македонија и Италија

Два града се кандидати за домаќини на баражот помеѓу Македонија и Италија

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство.

Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат до Мундијалот во Катар. Ако успееме да приредиме изненадување со Италија тогаш ќе одиме на подобриот од дуелот помеѓу Португалија и Турција.

Натпреварот со Италија поради тоа што тие се носители ќе го играме на гостински терен, а два града се кандидати за домаќини на овој дуел.

Имено, мечот помеѓу Италија и Македонија ќе се игра или во Палермо на „Ренцо Барбера“ или на „Олимпико“ во Рим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Играч на Бока претепал соиграч на полувремето, интервенирала и полицијата

Аргентинецот Дарио Бенедето направи скандал во својот клуб Бока Јуниорс со тоа што го прет…