Дома Фудбал Италија Дали претера? Лукаку жестоко го нападна Јувентус

Дали претера? Лукаку жестоко го нападна Јувентус

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку упати жестоки критики кон актуелниот лидер во Серија А, Јувентус.

Белгиецот зборуваше за актуеланата ситуација во Италија и изјави дека фудбалот во Италија бил запрен дури кога еден фудбалер на Јувентус се заболел од коронавирусот.

Ругани беше позитивен на коронавирус само два дена после дербито помеѓу Јувентус и Интер и тогаш официјално беше стопиран фудбалот во Италија.

„Здравјето е на прво место. Зошто да играме кога постојат луѓе кои ги ризикуваат животите? Дали играчот на Јувентус мораше да биде позитивен за се да се запре, дали тоа е нормално? Не , тоа не е нормално“, изјави Лукаку.

„Признавам дека ми недостасува фудбалот, но сега најважно е здравјето. Се друго останува на второ место“, додаде Белгиецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во Бундеслигата има нов рекорд: Имаме нов најбрз играч!

Во Бундеслигата од сезоната 2011/2012 се мери брзината која фудбалерите ја достигнуваат за…