Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Далиќ го објави списокот: Ова се фудбалерите со кои Хрватска ќе игра на Европското првенство

Далиќ го објави списокот: Ова се фудбалерите со кои Хрватска ќе игра на Европското првенство

Селекторот на Хрватската фудбалска репрезентација Златко Далиќ го објави списокот од 26 играчи за претстојното Европско првенство во Германија.

Хрватска на 26 мај ќе ги започне подготовките за континенталниот шампионат.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


„Свесни сме за големите амбиции и очекувања, но свесни сме и колку добри селекции има на Европското првенство. Ја имаме најтешката можна група, ќе биде навистина, навистина тешко. Го постигнавме резултатот што требаше, пласманот на Европското првенство. Знаеме дека од нас има големи очекувања, но ние одиме во Германија без никаков притисок да направиме што е можно подобар резултат“, изајви Далиќ.

Хрватска на турнирот ќе игра во групата „Б“ со Италија, Шпанија и Албанија.

СПИСОКОТ НА ХРВАТСКА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …