Дома Македонски спорт Мак ракомет Грчевски го објави поширокиот список ракометари за натпреварите со Азербејџан и Литванија

Грчевски го објави поширокиот список ракометари за натпреварите со Азербејџан и Литванија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација Кристијан Грчевски го објави поширокиот список на ракометарки повикани за собир за претстојните натпревари со репрезентацијата на Азербејџан и Литванија во рамки на квалификациите за пласман на Европското првенство.

На претстојната ЕХФ недела женската сенорска репрезентација на Македонија прво ќе гостува во Баку, Азербејџан а натпреварот е предвиден да се оддигра на 03.04.2024 во 15:00 часот, а потоа на домашен терен ќе ја пречека репрезентацијата на Литванија, а натпреварот е предвиден да се оддигра на 07.04.2024 во Скопје со почеток во 18:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…