Дома Фудбал Репрезентации Грузија ги шокираше Ибра и Шведска! 🎥

Грузија ги шокираше Ибра и Шведска! 🎥

Репрезентацијата на Шведска денес доживеа шокантен пораз од Грузија со 2:0 и прилично си ги намали своите шанси за директен пласман на Светското првенство.

Предводени од Златан Ибрахимовиќ Швеѓаните беа големи фаворити пред овој натпревар и очекуваа победа, но на крајот направија уште еден кикс на патот кон Мундијалот. Не помогна и тоа што го имаа Ибрахимовиќ.

Прво во 2:0 Грузија преку Кварташкелија го отвори резултатот, а потоа истиот играч на десетина минути до крајот погоди и за 2:0.

Шведска и понатаму е прва меѓутоа Шпанија со победа вечерва има прилика да ја прескокне на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Марсело објави дека го напушта Реал Мадрид

Бразилецот Марсело синоќа го освои 5-от трофеј во Лигата на шампиони, а после финалето обј…