Дома Останати Кошарка НБА Гром погоди во авионот на Сакраменто, каде што се наоѓаа Дивац и Стојаковиќ!

Гром погоди во авионот на Сакраменто, каде што се наоѓаа Дивац и Стојаковиќ!

Како што пренесува „ЕСПН“, авионот во кој што се наоѓале кошаркарите на Сакраменто Кингс бил погоден од гром, но за среќа нема повредени.

Во авионот биле Владе Дивац и Предраг Стојаковиќ, кои се директори, како и останатите членови на управата на Сакраменти и претставници на медиумите. Летот бил од Индија до Лондон.

Во авионот не биле кошаркарите, но за среќа моделот бил модерен и имал заштита од гром, па е избегната трагедија.

Потсетување, Сакраменто беше на турнеја во Индија каде играа дваприпремни натпревари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Што знае дете што е најдобар напаѓач во свет…

Eрлинг Халанд е чудото за кое не престанува да е пишува во спротскиот свет. Каде што запре…