Дома Останати Кошарка НБА Гром погоди во авионот на Сакраменто, каде што се наоѓаа Дивац и Стојаковиќ!

Гром погоди во авионот на Сакраменто, каде што се наоѓаа Дивац и Стојаковиќ!

0

Како што пренесува „ЕСПН“, авионот во кој што се наоѓале кошаркарите на Сакраменто Кингс бил погоден од гром, но за среќа нема повредени.

Во авионот биле Владе Дивац и Предраг Стојаковиќ, кои се директори, како и останатите членови на управата на Сакраменти и претставници на медиумите. Летот бил од Индија до Лондон.

Во авионот не биле кошаркарите, но за среќа моделот бил модерен и имал заштита од гром, па е избегната трагедија.

Потсетување, Сакраменто беше на турнеја во Индија каде играа дваприпремни натпревари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Левандовски: На Македонија и дозволивме само удари од далечина

Вчера Македонија претрпе пораз од Полска и така шансите за пласман на ЕП преку квалификаци…