Дома Трансфер зона Гранит Џака пред трансфер во Рома

Гранит Џака пред трансфер во Рома

Италијанските медиуми пренесуваат дека швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака е пред трансфер во Рома.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Играчот за врска на Арсенал е голема желба на Жозе Мурињо и двата клуба веќе неколку недели водеа преговори за негов трансфер.

Според информациите Рома понудила 18 милиони евра со бонуси и Арсенал ја прифатил понудата.

Џака дал согласност да се пресели на „Олимпико“, па во моментов неговиот агент ги договара последните детали со „волчицата“ и наскоро трансферот треба да биде официјализиран.

Во Арсенал Џака пристигна во 2016 година, а во последно време беше мета на навреди на навивачите, па и самиот сакаше да ја промени средината.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Матеј Цветаноски се раздели со Партизани

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Матеј Цветаноски…