Дома Трансфер зона Го избракаа поради Роналдо, па се врати во поранешниот клуб

Го избракаа поради Роналдо, па се врати во поранешниот клуб


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кристијано Роналдо предизвика големо внимание со трансферот во Ал Наср, но клубот мораше и да се ослободи од еден странец за да го регистрира Португалецот.

Изборот на крајот падна на напаѓачот Винсент Абубакар. Камерунскиот напаѓач доби отказ, меѓутоа не чекаше многу да пронајде нов ангажман.

Абубакар се врати во Бешикташ каде што играше пред да направи трансфер во Ал Наср во 2021 година.

Ова ќе биде трет пат Камерунецот да игра за клубот од Истанбул, првиот пат тоа беше во сезоната 2016/2017 како позајмен од Порто. Потоа во сезоната 2020/2021 со постојан договор на 2.5+1 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …