Дома Топ вести Готово: Осимен во ПСЖ за 120 милиони

Готово: Осимен во ПСЖ за 120 милиони

Според пишувањето на италијанските медиуми ПСЖ е блиску до комплетирање на трансферот на Виктор Осимен од Наполи.

ПСЖ е во потрага по нова ѕвезда во нападот како замена за Мбапе, кој заминува како слободен агент на лето.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Најголема желба е токму Осимен, па ПСЖ веќе стапил во контакт со неговиот агент и постигнале комплетен договор.

„Светците“ му нудат богат договор до 2029 година, а Осимен во Париз ќе заработува 13 милиони евра по сезона.

ПСЖ веќе ги започнал преговорите и со Наполи се блиску до договор за трансфер вреден 120 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дани Алвеш пред два месеци излезе од затвор, а сега отвори фирма

Само два месеци откако беше пуштен од затвор по казната од четири и пол години затвор за с…