Дома Топ вести Готово: Барселона и Лаутаро Мартинез се договорија

Готово: Барселона и Лаутаро Мартинез се договорија

Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез постигна комлетен договор со Барселона, објави новинарот на „Газета дело Спорт“, Николо Скира.

22-годишниот Аргентинев е примарна цела на Каталонците кои веќе подолго време преговараат со неговиот агент. Договорот е постигнат и Лаутаро на „Камп Ноу“ ќе заработува 12 милиони евра по сезона плус бонуси.

Лаутаро Мартинез во договорот има откупна клаузула од 111 милиони евра, но Барселона и Интер веќе почнаа преговори.

„Нероаѕурите“ се спремни да прифатат понуда од 90 милиони евра плус еден играч. Доколку Барса успее да ја договори трампата Семедо – Кансело, тогаш најверојатно тој играч ќе биде токму Кансело.

Во спротивен случај во договорот ќе биде вклучен друг фудбалер, па се очекува двата клува наскоро да го комплетираат договорот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манџукиќ се враќа во Италија и тоа во најголемиот ривал на Јувентус

Марио Манџукиќ пред неколку дена спогодбено го раскина договорот со катарскиот клуб и во м…