Дома Македонски спорт Горан Пандев стрелец во победата на Џенова (ВИДЕО)

Горан Пандев стрелец во победата на Џенова (ВИДЕО)

pandev

Во рамките од Серија А вечерва Горан Пандев беше стрелец за Џенова во натпреварот против Киево кој неговиот тим го доби со 2:0. Во продолжение погледнете го погодокот на македонската фудбалска икона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…