Дома Фото Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Гонзало Игуаин ги изненади сите со новиот изглед

Поранешниот аргентински репрезентативец Гонзало Игуаин се појави на тренинг во Интер Мајами со нов изглед.

После 13 години настапи во Европа, каде беше член на големи тимови како што се Јувентус, Наполи, Реал, Игуаин на 32 години одлучи да замине во САД и да настапува во МЛС лигата.

Го прифати повикот од Дејвид Бекам и игра за Интер Мајами, а сега ги шокираше сите кога се појави со голема брада и со помалку коса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…