Дома Фудбал Останато Гол на Елмас за надеж на Наполи во Москва! 🎥

Гол на Елмас за надеж на Наполи во Москва! 🎥

Спартак Москва одлично го започна натпреварот против Наполи во Лигата на Европа, Соболев во 3. и 28. минута постигна два гола за водство на домаќините од 2:0.

Наполи создаде неколку прилики, а до гол успеа да дојде преку македонскиот репрезентативерц Елиф Елмас во 64. минута. Елмас и во првото полувреме имаше една одлична прилика меѓутоа тогаш голманот на Спартак Селинков одлично интервенираше.

За Елмас ова е вкупно четврти гол во сите натпреварувања сезонава за Наполи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…