Дома Фудбал Англија Гол на Бруно Фернандеш против Ливерпул од скоро половина терен 🎥

Гол на Бруно Фернандеш против Ливерпул од скоро половина терен 🎥

Доминираше Ливерпул во првото полувреме против Манчестер Јунајтед, создаде повеќе прилики додека избраниците на „Олд Трафорд“ не упатија ниту еден удар кон противничкиот гол.

Но, на стартот од вториот дел по грешката на младиот Кванса, Бруно Фернадеш успеа да го матира Келехер од скоро половина терен. Не шутираше Португалецот силно, но шутираше максимално прецизицно за голманот на Ливерпул да не може да ја стигне топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …