Дома Фудбал Италија Голот на Елмас во пријателскиот натпревар за Наполи 🎥

Голот на Елмас во пријателскиот натпревар за Наполи 🎥

Eлиф Елмас вчера добро ги стартуваше подготовките со тимот на Наполи.

Под водство на Лучијано Спалети Елмас во првиот подготовителен натпревар го отвори резултатот против тимот на Анауниа кој Наполи го победи со 12:0. Овој гол на Елмас практично е првиот кој Наполи го постигнува под водство на Спалети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Клубот кој некогаш беше гордост на цела Западна Македонија денес е пред згаснување!

Поранешниот фудбалски прволигаш Напредок Кичево кој долги години беше гордост на цела Запа…