Дома Трансфер зона Гигатите се „тепаат“ за ѕвездата на Ница

Гигатите се „тепаат“ за ѕвездата на Ница

Манчестер Јунајтед и ПСЖ се борат за потписот на францускит дефанзивец, Жан Клер Тобидо, пренесува „Екип“.

23-годишниот Тобидо во 2019 година се пресели во Барселона како слободен играч, но никогаш не доби шанса на „Камп Ноу“ и беше испраќан на позајмици.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во 2021 година Ница го откупи неговиот договор, а тој игра одлично во Франција и го привлече вниманието на многу европски клубови.

Тобидо и во летото беше мета на Манчестер Јунајтед, но остана во Ница и оваа сезона е еден од најдобрите дефанзивци во Европа.

Јунајтед не се откажува, но сега доби сериозна конкуренција бидејќи ПСЖ покажува сериозен интерес и во него гледа идеална замена за Кимпембе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…